• specyfiki grzybobójcze na pszenice

Informacje

Dodany: 2019-10-01
Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Skuteczne środki w karłowatość objawy zwalczaniu chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane symptomy, gdyż wyłącznie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ochronić potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami - sprawdzone działania ochronne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, jakie należałoby zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma de facto gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz wskaźniki żyzności azotu mogą wywoływać nadto grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne typu fungicydy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej odporności bądź też tolerancji na koronne szkodniki i schorzenia, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zminimalizować niebezpieczeństwo istotnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz znacznie większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako efektywna forma asekuracji.